Okur Yazar Hakkımızda

Okuryazar Yayınevi 2010 yılında Erkan Çağlar tarafından kuruldu. Yayınevi kurulduğu yıldan bu yana çeşitli nitelikli çocuk yayımları yayınladı ve yayınlamaya devam etmektedir.

Amacı geleceğin nesilleri olan çocuklarımıza kaliteli kitaplar sunarak onların okuma yoluna fener tutmaktır. Bu hususta edebiyat alanının çeşitli türlerinde eserleri okurla buluşturan Okuryazar Yayınevi, geçmişten bugüne değerli yazarların eserlerini de büyük bir titizlikle hazırlamaya devam etmektedir.

Çocuklarımızın geleceğini en iyi şekilde inşa etmelerinde onlara yardımcı olacak en önemli kriter iyi birer okur olmalarıdır. Okumak, bireylerin sadece boş zamanlarını değerlendirecek bir eğlence unsuru değildir. Onların hayal dünyalarını, dünyaya bakış açılarını değiştirebilecek, geliştirebilecek bir unsurdur. Okuyan bir bireyin durumlara tek bir pencereden değil farklı pek çok pencereden bakma şansı vardır. Dünyayı daha geniş bir yelpazeden görebilirler.

Bunun için de okuma alışkanlığı bireylere çocukluk dönemlerinde kazandırılmasının ne kadar önemli bir nokta olduğunun bilincinde olan yayınevi, yabancı yazarların önemli eserleri yanında kendini çocukları geliştirmeye adayan kaliteli yerli yazarları da okurla tanıştırma fırsatını sunmaktadır.

Velilerin çocuk kitaplarında öncelikli kriterlerini de göz önünde tutarak onların çocukları için kitap seçme konusundaki hassasiyetini de bilerek bu konuda da velileri rahatlatmaktadır. Çünkü yayınevinin yayınladığı her eserin çocukların hayatlarını şekillendirecek bir değer taşıdığını yayınevi olarak belirtmek isteriz.

Dünden bugüne çizdiği yoldan hiç şaşmayan Okuryazar Yayınevi, belirlediği kriterler üzerinden kaliteli okur olmak için kaliteli eserler yayınlamaya devam edecektir.

İyi okumalar!