E-bülten
Çalışıyor...
E-bültenimize kayıt olarak bizi takip edebilirsiniz.

Yasemin ŞAHİN

Yasemin ŞAHİN
İki çocuk annesi olan Yasemin ŞAHİN, 1960 yılında Artvin / Arhavi’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Arhavi’de tamamladı. Daha sonra Rize Eğitim Enstitüsü ve AÖF İlköğretim Türkçe Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.

1979 yılında Zonguldak’ta öğretmenlik yapmaya başladı. Mesleğini Malatya ve İstanbul’un çeşitli ilköğretim kurumlarında sürdürdü. Şu anda özel bir ilköğretim okulunda çalışıyor. Yazmaya nasıl ve ne zaman başladığını anımsamıyor. Öğrencilik yıllarında Hürriyet gazetesi muhabirliği ve yerel gazetelerde köşe yazarlığı yaptı.

Öykü, masal, çocuk oyunları yazıyor. İlköğretim müfredatı içerikli karikatürler çiziyor.
Malatya Belediyesi’nin düzenlediği Kemal Sunal Mizahi Hikâye Yarışması’nda “Oğlum Hayat” adlı eseri ikincilik ödülü aldı. Daha sonra da “Çocuklar ve Biz” temalı karikatür sergisi açtı.

Karikatürleri, öyküleri ve oyunları zaman zaman çeşitli dergilerde yayınlandı. “Uşakların Selamı Var”, “Tel Tel Tellivizyon, Bal Bal Ballıvizyon”, “Parkta Bir Gün” adlı oyunları sahnelendi. Daha önce, “Karıncalar Dizisi” ve “Meltem Serisi” adlı iki kitabı yayınlandı.2018

Adres : Mehterçeşme Mah. 1919.Sok No: 73/B Esenyurt - İstanbul/ TÜRKİYE
Telefon : 0507 817 53 32 - 0212 853 12 15 - Fax : 0212 853 12 17 Web Adresi : www.okuryazaryayinevi.com E-Mail Adresi : info@okuryazaryayinevi.com